Siirt

Siirt Gezilecek Yerler

Siirt gezi rehberi Siirt’in tüm güzelliklerini keşfetmekte yardımcı oluyor. Siirt ilimiz Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları bir arada bulunduran muhteşem bir şehrimizdir. Birbirinden güzel tarihi eserleri bulunan Siirt ili, Şırnak, Bitmiş, Van gibi, şehirlere komşudur.  Gezilip Görülmesi gerek şehirlerimizden. Harika bir atmosferi barındıran şehir, yerli ve yabancı turistler tarafından severek geziliyor.

Siirt Gezilecek Bölgeler 

Siirt ilimizde bulunan gezilecek yerleri, Siirt gezi rehberi sizler için derledi. Siirt’te gezilecek olan ilk yerlerden olan Veysel Karani Türbesidir. Veysel Karani Türbesi 1967 yılında yıkılarak yerine yenisi inşa edilmiştir. Günümüzde restorasyon çalışması yapılmıştır. Finik kalesi, doğal güzelliklerin bir arada bulunduğu bir doğa harikasındır. Ulu Camii, Siirt il merkezinde bulunan bir camidir. Şeyhul Hazin Hazreteleri yapısını incelemeniz gerekiyor.  İbrahim Hakkı Hazretesi gezebileceğiniz yerler arasındadır. Siirt her açıdan doğal güzellikleri bulunan harika bir şehirdir.

 

Siirt Doğal Güzellikleri İle Büyüleyici Bir Şehir

Tarih ve doğal kalıntıların bulunduğu Siirt şehrin de, birbirinden güzel yapıtların bulunduğunu söylemiştik. Siirt gezilecek yerler sizleri doğal güzellikler ile tanıştırmaya devam ediyor. Siirt ilinde bulunan sağlarca kaplıcası Siirt’in doğal güzelliklerinden bir tanesidir. Çeşitli hastalıkları olan insanların, sağlık kazanmak için girdiği kaplıcalardır. Şeyh Muhammet Kazım Türbesi, kubbeleri ve doğal yapısı ile görülmeye değer. Bir mağaranın içinde bulunuyor.  Siirt’in seyir tepesi olarak sevilen, Siirt seyir tepesinden, bu muhteşem doğayı izleyebilirsiniz.  Siirt mağaları,  Siirt kulesi de Siirt şehrimizde gezilecek yerlerdendir. Şiir bütün bu doğa harikaları ile sizlerin keşfetmesini bekliyor. Bir birinden güzel bu tarihi yapıları, geçmişten günümüze herkesin dikkatini çekmiştir.   Siirt şehrimizin bütün bu doğal güzelliklerini gezmek, harika yemeklerini yemek ve muhteşem havasını solumak, için Siirt ilimiz gezilip görülmeye değer.