Malatya

Malatya Gezilecek Yerler

Malatya ilimiz, Doğu Anadolu bölgesinde bulunan harika illerimizden biridir. Malatya gezi rehberi, sizleri için Malatya şehrimizin doğal güzellikleri ve tarihi yapılarını araştırıyor. Türkiye’nin 27. Büyük ilidir. Malayanin en meşhur yiyeceği kuru kayışıdır ve pestilidir. Doğal Güzellikleri, şahane yemekleri ve muhteşem yapısı ile gezilmesi gereken şehitlerimiz arasında yer alıyor.

Malatya Muhteşem Bir Doğal Güzellik

Malatya ilimiz birbirinden güzel doğal güzelliklere sahiptir. Kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Malatya gezi rehberi olarak, sizler için Malatya hakkında bilgiler toplamaya devam ediyoruz. Bu muhteşem şehir eski zamanlardan beri birçok medeniyet görmüş ve geçirmiştir. Malatya’nın birçok gezilecek yeri vardır. Kendinize küçük bir tatil yapmaya karar verdiğiniz zaman kesinlikle Malatya ilini tercih etmelisiniz.

 

Doğal Ve Tarihi Güzelliklerle Dolu Malatya

Malatya’da gezilecek birçok doğal güzellik var. Bunlardan ilki Arapgir kalesidir. Bu kalemin mimarisi son derece dikkat çekicidir. Savunma amacıyla inşa edilmiştir. Aslan tepe höyüğü, Malatya’nın sembollerindendir. Türkiye’nin en büyük büyüklerinden üyesidir. Geçici olarak UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Türkiye’nin en büyük Köyü’nün içinde birçok uygarlıkların kalıntıları vardır. Kesinlikle ve kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerler ilk başında yer alıyor. Battalgazi ilçesinde bulunan Malatya Kalesi’ni de kesinlikle görmenizi tavsiye ediyoruz. Harika bir mimariye sahip olan bu Kalede fotoğraf çektirerek anı bırakabilirsiniz.

 

Eşsiz Şehir Malatya

Ayrıca beş konaklar, karakaş konağı, somoncu baba külliyesi, Melik Sunullah camii ve onlarca Malatya Müzesini gezmeden ve görmeden, Malatya’dan asla dönmeyin. Mis gibi pestil ve kayısı kurusu yemeden gelmeyin. Malatya gezi rehberi gezilecek yerleri sizler için derledi. Sizlerde minik tatiller yapmak istediğiniz zaman yurtdışı yerine kendi ülkemizi tercih edebilirsiniz. Bu sayede ülkemizde bulunan kültürel zenginliklerin farkına varmış olursunuz. Bu belgeleri gezerek tarihimizle bir kez daha gurur duyarsınız.