Kırıkkale

Kırıkkale Tarihçesi

Türkiye’nin zengin tarihi mirası önemli bir kavşak noktasında olması gibi pek çok nedenden dolayı Kırıkkale birçok il arasında dikkat çekici konumdadır. Geniş yaylaları ve temiz havası ile her yıl binlerce turisti ağırlayan Kırıkkale tarihsel dokusunu hala muhafaza etmektedir. Bu yönüyle turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kırıkkale gezilecek yerler konusunda oldukça iddialıdır ve her geçen gün turizm potansiyeli artmaktadır. Özellikler Kent yöneticilerinin bu konuda cabası takdire şayandır.

Kırıkkale Gezilecek Yerler

Eğer bütçenize uygun ve merkezi bir otel bulduysanız şimdi Kırıkkale’yi keşfetmenin tam zamanı. Sizi öncelikle Sulu Mağara’ya götürmek isterim. Kırıkkale gezilecek yerler arasında önemli bir durak olan ve son zamanlarda artan bir şekilde turist ağırlayan mağara yarı yapay yarı doğal bir yapıya sahiptir. Arzu Bayırı mevkiinde bulunan ve fosil bir mağara olan Sulu Mağarayı mutlaka görmelisiniz.

Hasandede Camii ve Türbesi sizin için ikinci uğrak yeri olmaya adaydır. Merkeze sadece12 km uzaklıkta olan cami ve türbe 1600’lü yıllara uzanan bir tarihe sahiptir. Kare planlı, kesme taştan yapılan yapının duvarları oldukça kalındır. Kuzey cephesinde taş söveli ve basık kemerli kapı gerçekten görmeye değerdir. Ceritkale Kaya mezarları oldukça tarihi bir öneme sahip yapılar olarak üçüncü uğrak yerinizi olmaya adaydır. Demir Çağına kadar uzanan bir tarihe sahip olan mezarlar Kırıkkale’nin görmeye değer yapılardandır.

Kırıkkale Gezilecek Yerler Listesi

  • Sulu Mağara
  • Hasandede Camii
  • Ceritkale Mezarları
  • Çeşnigir Köprüsü
  • Karaahmetli Tabiat Parkı
  • Silah Sanayi Müzesi
  • Hasandede Camii

Kırıkkale Konaklama Hizmetleri

Kırıkkale gezilecek yerler yanında birçok konaklama imkânı ile dikkat çeken iller arasındadır. Özellikle her bütçeye hitap eden oteller ile tatilinizi daha ucuza getirme imkânı bulursunuz. Oteller üst düzey hizmet kalitesi ve zengin açık büfe restoranları ile hizmet vermektedir. Sizin ve ailenizin konforu için her şeyin düşünüldüğü otellerde günün yorgunluğu atmanızı sağlayacak çeşitli aktiviteleri de bulmak mümkündür.