Erzurum

Erzurum Gezilecek yerler

Erzurum ilinin doğal güzellikleri ve gezilecek yerlerini sizler için derledik. Erzurum şehrimiz Doğu Anadolu’da bulunan, doğal güzellikleri ile zengin ve en kalabalık şehirlerden bir tanesidir. Tarımsal alanları, tarih-i eserleri ve enfes doğası ile gezilip görülmeye değer bir şehirdir. Erzurum ilimizde, en dikkat çekiççi yapılardan birisi Toryum Şelalesidir. Ayrıca ülkemizin en ünlü kış aktivitelerinin yapıldığı, kayak merkezine sahiptir. Palandöken, ülkemiz açısından çok değerlidir. Yerli ve yabancı turistlerin kış aylarında tercih ettiği harika kayak merkezidir.

Erzurum Bir Doğa Harikası

Tarihin ilk zamanlarından beri geçmiş medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ilde, birçok tarihi kalıntıları bulmak mümkün. Yakutiye medresesi, Erzurum ilimizin resmen bir sembolü haline gelmiştir. Kesinlikle bu Doğa harikasını görmenizi tavsiye ediyorum. Erzurum şehir merkezinde yer alıyor. Harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Türk sanat eserleri ve etnografya müzesi ile günümüzde ziyaretçi kabul ediyor.

 

Erzurum Cennet Köşesi

Erzurum gezilecek yerler günlüğü, harika doğasıyla Erzurum şehrini anlatmaya devam ediyor. Büyüsünde kalacağınız kadar güzel bir şehir. Çift minareli Erzurum evleri kesinlikle gezilip görülmeye değer. Çifte minareli medrese Erzurum’un sembolleri arasındadır. Erzurum’a gittiğiniz zaman mutlaka bu doğal yapıyı ve doğal güzelliği gezip keşfedin.

 

Tarihi Yapılar Her Zaman Dikkat Çekiyor

Erzurum’da birbirinden güzel tarihi yapılar bulunuyor. Üç Kümbetler anıtı kesinlikle görülmeli. Harika bir yapıya sahip olan bu eser, Selçuklu döneminden kalmıştır. Erzurum kalesini mutlaka gezin. Erzurum Ulu Camii, Erzurum’un en büyük camilerinden ve eski camilerinden bir tanesidir. Kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Erzurum’a gittiğiniz zaman Palandöken Kayak merkezinde mutlaka ziyaret edin. Ayrıca Tortum Gölü ve Tortum Şelalesini gezerek, muhteşem doğası ile baş başa kalabilirsiniz. Erzurum gezi rehberi tavsiyelerine mutlaka uyun ve her güzelliğini gezin görün.