Düzce

Düzce, doğal güzelliklerinin yanı sıra, düzenli kent yapısı ile de dikkat çeker. Buraya gelen ziyaretçilerin yapabilecekleri birçok aktivite bulunur. Özellikle de yaz tatili için ideal bir alan olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü birbirinden güzel doğal plajlara ve de koylara sahiptir. Düzce ilini tatil için gelenlerin merkeze yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta bulunan Cumayeri’ne mutlaka gitmelerini öneriyoruz. Hele ki bir adrenalin tutkunu iseniz Cumayeri’ndeki sal yarışlarına katılarak çok fazla eğlenebilirsiniz. Bilindiği gibi burası ülkemizin 3. büyük sal yarışı parkuruna sahip olmasıyla ön plana çıkar. Elbette Düzce’de yapabilecekleriniz sadece bir sal yarışı ile de sınırlı kalmayacaktır. Peki Düzce’ye nasıl gidilir? Düzce’nin mutlaka gezip görülmesi gereken yerleri nerelerdir?

Öncelikle bu kentin adrenalin tutkunlarının âşık olabileceği yapıda olduğu unutulmamalıdır. Yine merkeze çok yakın mesafede yer alan Kaynaşlı ilçesinde de etkileyici bir sal yarışından sonra 150 dönümlük bir arazide motocross aktivitelerine katılabilirsiniz. Ayrıca Enduro, Off Road ve de dağ bisikleti gibi yarışlarına katılarak eminiz ki çok eğleneceksiniz. Düzce’de görülecek yerler listesinde ilk sıralarda ise Prusias Ad Hypium yani Konuralp bulunur. Burası Küçük Melen ve de Tabak çaylarının yakınında kurulmuş etkileyici bir antik kenttir. Birçok tarihi mezar mermerleri, paralar, mimari yapılar ve de roma köprüsüne ev sahipliği yapar.  Özellikle de Antik Tiyatro turistlerin yoğun derecede ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Düzce’ye gelenlerin mutlaka gezip görmesi gereken yerlerden biri de Akçakoca ilçesidir. Burası hem tarihi hem de doğal güzelliklere sahip mini bir tatil beldesi niteliği taşır. Birbirinden güzel doğal oluşumlu plajlarda yazın tadını çıkarırken, tarihi nitelik taşıtan yapılarda çok ekonomik fiyatlarla kalmanız mümkün olacaktır. Hem yaz hem de kış turizminin odak noktası olan Düzce ilini mutlaka sizler de gezip görerek, eşsiz doğanın tadını çıkarmalısınız!