Adana

Adana Gezilecek Yerler

Adana’ya gitmeyi düşünen kişilerin damak tatlarına uygun olan ve göz zevklerine hitap edecek türde bir turistik seyahat içerisinde yer alabilecekleri söylenebilecektir. Ulaşım açısından herhangi bir zorluk yaşanmadan bu süreci atlatabilmek mümkün olacaktır. Aynı zamanda da uygun biçimde konaklama imkanı da Adana içerisinde karşı karşıya kalınan bir durumdur.

Adana Merkez Camii: Hemen hemen her Adana fotoğrafında görülen ve son derecede büyük olan bu ibadethane; her Adana’ya gelen turistin geçtiği Taş Köprü’den de rahatlıkla görülebilmektedir. Aynı zamanda da etrafında bulunan Adana Merkez Park ve Sabancı Cami ile de hoş bir görüntü ortaya koymaktadır.

Adana Merkez Park: Adana’nın tam merkezinde bulunan ve yeşilliklerle kaplı olan bir alan olarak tabir edilen Adana Merkez Park; şehrin gürültüsünden ve betonlaşmasından kaçmak için son derecede ideal bir konumda yer alıyor.

Taş Köprü: Adana merkezinde yer alan ve Seyhan Nehri’nin ayırdığı iki yakayı birleştiren bu tarihi nokta; Adana’nın simgelerinden biri olarak tabir edilmektedir.

Sinema Müzesi: Taş Köprü kullanarak; diğer yakaya geçilmesi halinde tam karşıda Sinema Müzesi olacaktır. Bu müze içerisinde eski film aletleri ve afişlerini görebilmek mümkündür. Aynı zamanda da Yılmaz Güney’in el yazısı mektuplarını da okuma imkanı sunan bu müzeye giriş ücretsizdir.

Kazancılar Çarşısı ve Büyük Saat: Turistlerin yemek yemek adına bu noktaları tercih etmeleri alabilecekleri en doğru karar olacaktır. Kazancılar ve ahşap işleyicilerin de bulunduğu bu noktadan; lokum, cezerye ve helva alabilmek de mümkündür. Aynı zamanda da Adana kebap ve ciğer gibi ürünlerin ünlü işletmelerden tadabilmek adına da bu çarşıyı ziyaret etmek gerekebilmektedir. Adana’nın seyir zevkinin yüksek olduğunu bu noktaları ziyaret ederek anlamak mümkündür.